Transformers: Dark Cybertron PDF

2007 roku w transformers: Dark Cybertron PDF Michaela Baya. Decepticon Blackout niszczy bazę wojskową Stanów Zjednoczonych i włamuje się do wojskowej sieci, aby zdobyć informacje na temat Megatrona i Wszechiskry. Grupa komandosów pod dowództwem kapitana Williama Lennoxa ucieka przez pustynię ścigana przez Scorponoka, Transformera przypominającego skorpiona.


Författare: James Roberts.

Shockwave makes a move millions of years in the planning – an ultimate strategy to remake Cybertron and destroy both the Autobots and Decepticons! This oversized hardcover collects all 12 issues of Transformers: Dark Cybertron.

Jego alt-mode to ciągnik siodłowy Peterbilt. Zmienia się w Chevroleta Camaro z 2006. Transformuje się w samochód sportowy Pontiac Solstice. Film jest adaptacją serialu Transformers z 1984 roku i niemalże wszystkie występujące w nim postacie mechaniczne są nowymi wersjami robotów z serialu. Także nazwisko Witwicky pochodzi z serialu. W trakcie filmu wypowiadanych jest wiele kwestii zapożyczonych z serialu i filmu kinowego z lat osiemdziesiątych. Obecnie jest 6 części filmu Transformers.

Film jest pierwszą produkcją, która miała pozwolenie na kręcenie zdjęć w Pentagonie po zamachu na World Trade Center. Głos Optimusa Prime’a podłożył Peter Cullen, który dubbingował również pierwszego Optimusa z lat osiemdziesiątych. Pierwotnie zamiast Ironhide’a miała pojawić się Autobotka Arcee zmieniająca się w motocykl, twórcom brakło jednak czasu na wyjaśnienie, skąd w całkowicie mechanicznej rasie różnice płciowe. Arcee była najmniejsza z całej grupy. Według Michaela Baya w filmie pierwszy raz wykorzystano wizerunek amerykańskich F-22 Raptor. Wątek z Wszechiskrą został również wykorzystany w kreskówce Transformers Animated.